Książki dla ciekawskich dzieci

ByAlex

Książki dla ciekawskich dzieci

Jeżeli ktoś chciałby znaleźć dobrą książkę dla swojego dziecka, to koniecznie powinien wziąć w ręce “Banda z burej. Tajemnica lasu“. Autorką tej książki jest niesamowita Magdalena Witkiewicz, która tym samym udowadnia, że ma niezwykły talent literacki. Tak, pisarka tworzy nie tylko dla osób dorosłych, jak to wiele osób do tej pory sądziło. Witkiewicz napisała cykl powieści odnoszący się do Bandy z Burej, który cieszy się olbrzymią popularnością wśród młodych czytelników. Warto dziecku podsunąć tą książkę do czytania, ponieważ kolejna przygoda Bandy wprawi wszystkich w zdumienie. A jeżeli Banda z Burej zostanie przeczytana, to jak najbardziej można dziecku podsunąć inne książki do przeczytania.

“Sylwia i Planeta Trzech Słońc”

Sylwia na jedenaste urodziny ma od swojego taty dostać własną grę komputerową. Widziała już nawet, że tata zaprojektował dla niej specjalnego avatara, który jest identyczny, taki jak ona. Ma być to piękny, bajkowy świat, gdzie na dziewczynkę czeka mnóstwo najróżniejszych przygód, gdzie nie tylko będzie można spotkać pięknego jednorożca, ale nawet prawdziwego (komputerowego) kojota. Tylko, że kilka chwil później dochodzi do wielkiej tragedii. Dziewczynka zostaje sama z niedokończona grą w laptopie. Jej mama wcale nie okazuje jej zrozumienia i dziewczynka coraz bardziej zamyka się w sobie. Do tego w komputerowym świecie gry zaczyna się coś dziać. Okazuje się chyba, że coś, co miało stać się dla niej bajkową przygodą, staje się mrocznym i niebezpiecznym światem.

“Tajemnica niebieskich drzwi”


Kuba i Tola bardzo lubią spędzać czas u swojej babci Marianny, która na strychu ma pełno skrytek, zakamarków, starych skrzyń, które w oczach dzieci wypełnione są najróżniejszymi skarbami. Dzieci w szczególności są zainteresowane niebieskimi drzwiami, które są zamknięte na klucz. Babcia twierdzi, że klucz zaginął i nikt nie ma szansy na to, aby wejść za drzwi. Mali bohaterowie klucz odnajdują i są zaskoczeni tym, co znajdują za drzwiami. Otóż okazuje się, że mają oni na wyciągnięcie ręki spadające gwiazdy. Jedną z nich jest Mea, która opowiada Kubie i Toli, że bardzo by chciała spaść na ziemię, aby poznać panujące tam tradycje i zwyczaje. Dzieci chcą spełnić marzenie gwiazdki, ale jeszcze nie zdają sobie konsekwencji swoich czynów. Ich babcia zapada na tajemniczą chorobę i nikt nie jest w stanie sobie z nią poradzić. Czy całą sytuację da się jakoś odwrócić? Czy Mea będzie chciała wrócić na niebo, gdzie jest jej miejsce?

 

About the author

Alex administrator